MISTRZOSTWA EURO 2024

Telewizja Polska rozpoczyna proces udzielania licencji dla stref kibica na EURO 2024!

EURO 2024

Telewizja Polska na mocy umowy z Unią Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) stała się jedynym uprawionym podmiotem w kraju do udzielania licencji i zgód na pokazy publiczne wszystkich meczów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Mężczyzn UEFA EURO 2024.

Turnieje takie jak UEFA EURO 2024 wzmacniają rolę publicznego nadawcy na rynku telewizyjnym i jeszcze bardziej integrują nas z widzem. Dzięki strefom kibica każdy będzie mógł poczuć się jak dwunasty zawodnik reprezentacji Polski – mówi Tomasz Sygut, dyrektor generalny TVP.

Na stronie https://licencje.tvp.pl/ uruchomiony został specjalny formularz zgłoszeniowy dla organizatorów stref kibica. Każdy, od właściciela małego baru po organizatora dużych stref miejskich, ma obowiązek uzyskania zgody sygnałowej TVP, a w przypadku stref komercyjnych dodatkowo także specjalnej licencji UEFA. Nie trzeba jednak kontaktować się z UEFA bezpośrednio, ponieważ to TVP podejmuje decyzje w zakresie pokazów publicznych na terenie Polski. Proces licencyjny jest w dużej mierze automatyczny. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego na podany w nim adres e-mail przesłane zostaną dalsze wytyczne. Rozgrywki można wyświetlać niemal natychmiast po uiszczeniu stosownej opłaty. Ważne jest przy tym zapoznanie się z dostępnymi na stronie licencyjnej regulaminami i przepisami UEFA, których należy przestrzegać podczas organizacji strefy kibica.

Oferta skierowana jest do samorządów, agencji reklamowych, jednostek kultury oraz innych podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Może być organizowana na placach, skwerach, kawiarnianych ogródkach, hotelach, pubach czy restauracjach. Legalność działania danej strefy będzie można zweryfikować na specjalnej Oficjalnej Liście Stref Kibica dostępnej na stronie https://licencje.tvp.pl/ gdzie publikowane będą na bieżąco zgłoszone strefy.

O niezbędne dla Stref Kibica licencje i zgody można ubiegać się od 18.04.2024. Wszelkie informacje i formularz zgłoszeniowy dostępne są na specjalnej stronie internetowej https://licencje.tvp.pl/