RUSZYŁA SPRZEDAŻ BILETÓW NA KONCERTY OFFPOLE, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ W HALI STEGU ARENA! TYLKO JEDNA PULA SPRZEDAŻOWA I GADŻETY DLA POSIADACZY APLIKACJI TVP GO.

OFFPOLE


OFFPOLE, czyli muzyczne święto dla sympatyków bardziej wyrafinowanej muzyki i oryginalnego brzmienia. W tym roku na scenie usłyszymy rock, jazz, rap, a na finał utwory skompilowane z najwyższym kunsztem didżejskim zaprezentują DJ Eprom i Mr Krime.


KONCERT: 9.06 (PIĄTEK)


Pierwszy dzień OFFPOLA poświęcony jest twórczości pochodzącego z Opola Andrzeja Nowaka, który na stałe zaistniał w kanonie polskiej muzyki. Andrzej Nowak, polski gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny, był jednym z założycieli zespołu TSA, był też liderem i założycielem grupy rockowej Złe Psy, którą traktował jak własne dziecko. Twórca współpracował też z Tadeuszem Nalepą, a kompozycje, które wspólnie napisał z Martyną Jakubowicz, weszły w skład nagranego w latach osiemdziesiątych albumu I Ching.


Podczas koncertu wystąpią zespół Złe Psy oraz Marek Piekarczyk, który wykona utwory TSA w wersji akustycznej.


Pierwszy dzień festiwalowy zakończymy mocnym rapowym uderzeniem w wykonaniu takich artystów jak: Abradab, Rahim i Kleszcz. Dobór wykonawców nie jest przypadkowy. Abradab współpracował z Andrzejem Nowakiem, a każdy, kto śledził rozwój naszego rynku muzycznego, miał już okazje zetknąć się z tymi artystami i ich twórczością.


OFFPOLE 9.06.2023 - PIĄTEK

- TRIBUTE TO ANDRZEJ NOWAK (ZŁE PSY, MAREK PIEKARCZYK AKUSTYCZNIE) 

- SET HIP-HOP (ABRADAB, RAHIM, KLESZCZ) 

>>> OTWARCIE BRAM: 19.30 >>> START KONCERTU: 20.30


KONCERT: 10.06 (SOBOTA)


W drugi dzień OFFPOLA scena otwiera się na jazz. Po raz pierwszy w Opolu muzyka jazzowa zagości w tak dużej dawce, a zaproszeni wykonawcy zaprezentują jej różne kolory.


Piotr Wyleżoł, jeden z najznakomitszych pianistów jazzowych, wystąpi z projektem specjalnie przygotowanym na ten festiwal – Flying Fish, czyli jak mówi dużą dawką progresywnego grania z elementami jazz fusion. Wokalistka Patrycja Zarychta po raz pierwszy wykona utwory, które pojawią się na jej nowej płycie. Premierowo podczas festiwalu wystąpią też laureaci Jazz Juniors 2022 – zespół Ziemia, najmłodsze pokolenie grające ten gatunek muzyczny. Dizzy Boyz Brass Band feat. Marta Zalewska – to z kolei niespodzianka przygotowana specjalnie na drugi dzień OFFPOLA. A na finał usłyszymy wyjątkowy set DJ. Wystąpią mistrzowie mixtape'ów DJ Eprom i MR Krime.


OFFPOLE 10.06.2023 - SOBOTA

- SCENA OTWARTA NA JAZZ (DIZZY BOYZ BRASS BAND feat. MARTA ZALEWSKA, PIOTR WYLEŻOŁ FLYING FISH, PATRYCJA ZARYCHTA, ZIEMIA)

- SET DJ EXTRA (DJ EPROM , MR KRIME)

>>> OTWARCIE BRAM: 19.30 >>> START KONCERTU: 20.30


UWAGA! Organizatorzy przygotowali także promocję dla wszystkich, którzy pobiorą specjalną aplikację TVP GO i pokażą ją na bramkach wejściowych osobom sprawdzającym bilety – dzięki temu otrzymają wyjątkowy gadżet od Telewizji Polskiej. W czasie koncertów będzie można skorzystać z pomocy w instalacji TVP GO na urządzeniach mobilnych oraz wziąć udział w konkursach organizowanych w ramach tej aplikacji.