Konkurs plastyczny


Telewizja Polska organizuje konkurs dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pt. „Plakat filmu Orlęta. Grodno ’39 – oczami uczniów”. 

Dzięki walorom edukacyjnym oraz bogatym materiałom dydaktycznym dla nauczycieli, film cieszy się ogromnym zainteresowaniem na seansach szkolnych, osiągając w polskim Boxoffice wynik niemal 180 tysięcy widzów po trzecim tygodniu wyświetlania.


Orlęta. Grodno ‘39


Zadaniem uczniów będzie wykonanie pracy plastycznej w formacie A3, w dowolnej technice (np. rysunek, malarstwo, grafika) stanowiącej własną, autorską interpretację plakatu do filmu „Orlęta. Grodno’39”. Celem konkursu jest upamiętnienie wiedzy o Orlętach Grodzieńskich oraz wzbudzenie refleksji nakierowanej na wartości patriotyczne i tożsamościowe dzieci i młodzieży po obejrzeniu filmu. 

Telewizja Polska przygotowała atrakcyjne nagrody zarówno indywidualne dla autorów zwycięskich plakatów jak i grupowe, dla klas oraz szkół, biorących udział w konkursie. 

Wszelkie potrzebne informacje dotyczące zasad, wymagań, terminów i nagród można znaleźć w regulaminie konkursu.

O filmie: 

Film Krzysztofa Łukaszewicza „Orlęta. Grodno ‘39” jest pierwszą produkcją filmową o agresji wojsk sowieckich na Polskę we wrześniu 1939 r. przedstawiającą historię heroicznej walki mieszkańców Grodna z rosyjskim najeźdźcą. Film objął patronatem Minister Edukacji i Nauki, a dystrybucji w kinach towarzyszy akcja edukacyjna, która ma na celu rozpowszechnianie wiedzy stanowiącej podstawę programową oraz propagowanie wśród dzieci i młodzieży postaw patriotycznych. W ramach akcji zostały opracowane scenariusze zajęć oraz wideo-lekcja dostępne na specjalnej stronie Telewizji Polskiej. Wraz z dodatkowymi materiałami informacyjnymi stanowią zestaw materiałów, które nauczyciele mogą wykorzystywać na lekcjach i przybliżać tematykę wybuchu drugiej wojny światowej. Scenariusze lekcji mogą mieć zastosowanie w nauczaniu takich przedmiotów, jak: język polski, historia, WOS oraz HIT.