GALA NAGRODY FENIKS 2020 W TVP KULTURA

Telewizja Polska S.A., o czym już wcześniej informowaliśmy, została uhonorowana prestiżową nagrodą FENIKS 2020, w kategorii Multimedia. Jest to jedyny FENIKS, w tej dziedzinie, przyznany przez Kapitułę Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich, pod przewodnictwem profesora Krzysztofa Nareckiego, prorektora KUL.

GALA NAGRODY FENIKS 2020 W TVP KULTURA

Ze względu na pandemię covid19, nie odbyły się w roku ubiegłym XXV Targi Wydawców Katolickich, natomiast nagrody zostały przyznane. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się na stronie internetowej SWK (swk.pl).

Wręczenie nagród zorganizowano po raz pierwszy w Telewizji Polskiej. Zostały one przyznane w 19 kategoriach. Osobiście, zachowując reżim sanitarny, mogło je odebrać 8 osób. Pozostałych pokazano w ramach felietonów. 

W wyjątkowo uroczysty i ciepły nastrój Gali wprowadzili prowadzący: Agata Konarska i Rafał Patyra oraz artyści: Angelika Korszyńska-Górny wraz ze Stokłosa Collective Orchestra, pod batutą Jana Stokłosy. 

Telewizja Polska otrzymała tę wyjątkową nagrodę za dwa albumy Jan Paweł II. 40.lecie wyboru Polaka na Papieża. Zawierają one 12 znakomitych filmów dokumentalnych, ukazujących drogę Karola Wojtyły z Wadowic do Watykanu i do… Nieba oraz rangę niezwykłego pontyfikatu Papieża z dalekiego Kraju, który po wyborze na Tron Piotrowy, powiedział światu -
Nie lękajcie się

Do filmów dołączone zostały książeczki z tekstami najbliższych współpracowników Ojca Świętego, przyjaciół, osób zafascynowanych Karolem Wojtyłą i Papieżem oraz opiekunów Jego dziedzictwa.

Inicjatywa uczczenia wyboru Polaka na Papieża, zrodziła się w Biurze Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej kierowanym przez dyrektor Monikę Karasek. Pomysłodawczynią wydania albumów z filmami i tekstami jest Barbara Jelonek , która zajęła się wyborem filmów oraz pozyskaniem tekstów opublikowanych w książeczkach, a także ich redakcją. Napisała również teksty do obu wydań.

Autorkami rekomendacji telewizji publicznej do nagrody FENIKS 2020, są: Lidia Dudkiewicz, dziennikarka, publicystka, wieloletnia redaktor naczelna Tygodnika Katolickiego Niedziela, członek Rady Programowej TVP oraz prof. Jagoda Cieszyńska z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, jednocześnie dyrektor Centrum Metody Krakowskiej, gdzie uczą się mówić
i czytać dzieci z zaburzeniami rozwoju, także poetka. 

Nagrodę FENIKS 2020 – statuetkę legendarnego ptaka oraz dyplom, w imieniu Telewizji Polskiej, odebrał prezes Mateusz Matyszkowicz, nagrodę Pro autore i dyplom, Barbara Jelonek. 

Serdecznie ZAPRASZAMY do obejrzenia uroczystego wręczenie nagrody FENIKS 2020, które zostanie wyemitowane 5 marca o godz. 18.55 w TVP KULTURA i równolegle na streamie TVP Kultura 2 https://tvpstream.vod.tvp.pl/?channel_id=51121199.

GALA NAGRODY FENIKS 2020 JEST ZAWIESZONA na tvp.vod pod adresem: https://vod.tvp.pl/video/wydarzenia,gala-nagrody-feniks-2020,52637714. ZAPRASZAMY DO JEJ OBEJRZENIA!