Żółta taksówka ze „Zmienników” już w sprzedaży!

Model żółtego Fiata 125P z kultowego serialu "Zmiennicy" znają wszyscy widzowie TVP. Teraz każdy sympatyk serialu może mieć własny model znanej taksówki. Dzięki kooperacji Biura Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej TVP oraz firmy Daffi mała żółta taksówka właśnie pojawiła się w sklepach w Polsce.

Taksówka

Model pojazdu został wykonany w skali 1:43 i jest pierwszym autem z serii „Kolekcja PRL”, sygnowanej logotypem TVP Seriale. Auto jest sprzedawane w plastikowym opakowaniu z dedykowaną obwolutą, wraz z ciekawymi dodatkami: ulotką z historią samego Fiata 125P oraz krótką historią serialu "Zmiennicy". Fiat 125P z Kolekcji PRL, który wykonała firma Daffi w ramach współpracy z Telewizją Polską, jest już dostępny w całej Polsce, głównie w sklepach z zabawkami, stacjonarnych i internetowych.

Kiedy 18 października 1987 roku debiutował pierwszy odcinek serialu, nikt nie przypuszczał, że jego najbardziej rozpoznawalnym elementem zostanie właśnie taksówka Fiat 125p. Słynny samochód, w żółtym odcieniu „bahama yellow”, o numerze bocznym WPT 1313, należał do Warszawskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego. Został przekazany do WPT jako jeden z jedenastu wybrakowanych egzemplarzy, które początkowo przeznaczone były na eksport do Belgii. Był użytkowany przez tytułowych „Zmienników” – Kasię vel Mariana, w którą wcieliła się Ewa Błaszczyk oraz Jacka, granego przez Mieczysława Hryniewicza.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowana w ramach działań merchandisingu Biura Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej. Dzięki powszechnej dystrybucji i sprzedaży kultowego modelu auta ze „Zmienników” wzmacniana jest marka kanału TVP Seriale. Na opakowaniu zostały umieszczone trzy logotypy najpopularniejszego kanału tematycznego Telewizji Polskiej. W ramach prac nad projektem Biuro Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej udzieliło licencji na wykorzystanie znaku towarowego oraz zaopatrzyło producenta w materiały z serialu "Zmiennicy".