Startuje limitowana sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu!

W środę 12 sierpnia o godz. 11.00 rozpoczyna się sprzedaż biletów na 57. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Słynne święto polskiej muzyki odbędzie się w dniach 4-7 września 2020 roku w opolskim Amfiteatrze. Wszelkie informacje na temat zakupu biletów dostępne są na stronie www.bilety.tvp.pl.

Bilety OPOLE 2020
Od 28 lutego, w każdy piątek, o godz. 20:35 w wyjątkowym show „Star Voice. Gwiazdy mają głos” aktorzy, dziennikarze i sportowcy będą rywalizować o statuetkę Diamentowego Mikrofonu oraz nagrodę w wysokości 200 tys. zł., którą przekażą na cele charytatywne. 

Uczestnikami pierwszej edycji programu będą m.in.: Aleksandra Szwed, Robert Koszucki, Jacek Lenartowicz, Marcin Urbaś, Monika Pyrek, Beata Chmielowska-Olech oraz Tadeusz Chudecki.

Ich występy oceniać będzie jury w składzie: niekwestionowana królowa czeskiej estrady, Helena Vondraczkowa; znakomita piosenkarka, Majka Jeżowska oraz jeden z najpopularniejszych artystów kabaretowych, Mariusz Kałamaga. Jury oceni każdy występ, jednak to widzowie zadecydują, który artysta zwycięży w danym odcinku i otrzyma 10 tys. zł na wybrany przez siebie cel charytatywny.

Po raz pierwszy w roli prowadzących zobaczymy Michalinę Sosnę i Mariusza Czerkawskiego. O choreografię zadba znany z popularnych programów tanecznych Tomasz Barański. Nie zabraknie też pięknych kostiumów, scenografii i spektakularnych efektów pirotechnicznych. 

Premiera muzycznego show „Star Voice. Gwiazdy mają głos” 28 lutego, o godz. 20:35 na antenie TVP2.

TVP planuje dodatkowo sprzedaż biletów dla publiczności na to wydarzenie. Informacje już wkrótce na naszych stronach. 

W ramach 57. edycji opolskiego festiwalu na deskach amfiteatru wystąpią uwielbiane przez polskich widzów gwiazdy, m.in. Cleo, Sanah, Lanberry, Enej, Rafał Brzozowski, Maryla Rodowicz, Edyta Geppert, Lemon, Natalia Nykiel, Skaldowie, Beata Kozidrak, Ania Dąbrowska, Justyna Steczkowska, Stanisława Celińska, Tomasz Stockinger, Katarzyna Żak, Anna Dereszowska, Anna Guzik, Kombi, Sławek Uniatowski, Anna Jurksztowicz, Mateusz Ziółko oraz Janusz Radek. 

Podczas Festiwalu widzów czekają wyjątkowe koncerty: „Od Opola do Opola”, „Debiuty”, „Premiery” oraz koncerty specjalne, w tym m.in. „Odpowiednia pogoda na szczęście… czyli nadzieje poetów” w sobotę oraz koncerty „Majewska-Korcz – okrągłe 45” i „Cisza jak ta - Muzyka Romualda Lipko” w niedzielę.


Tegoroczny festiwal w Opolu zakończy się w poniedziałek dwoma wyjątkowymi wydarzeniami: koncertem „Scena alternatywna” TVP Kultura z udziałem gwiazd polskiej muzyki alternatywnej oraz ucztą dla wielbicieli SBB - znanej dawniej jako Silesian Blues Band kultowej polskiej grupy, która w tym roku koncertem „50-lecie SBB” uczci swój okrągły jubileusz.

 

Harmonogram koncertów, zasady obowiązujące uczestników festiwalu oraz ważne informacje o biletach dostępne są na stronie www.bilety.tvp.pl.