TVP KULTURA W JAKOŚCI HD

Telewizja Polska informuje, że rozpoczyna proces przygotowania przejścia do nadawania kanału TVP Kultura w wysokiej rozdzielczości (HD). Prosimy o przygotowanie się na wdrożenie stosownych zmian technicznych – zmiany nastąpią w nocy z 22 na 23.10.2019 r.

Prace konserwacyjne

Informujemy, że format nadawania sygnału z SD na HD zmieni się w przypadku następujących źródeł sygnału dla operatorów i zmiany te będą wyglądać następująco:

  • MUX8 – pojawi się sygnał kanału TVP KULTURA w jakości HD, zniknie sygnał kanału TVP Sport 
  • MUX3 – pojawi się sygnał kanału TVP Sport w jakości HD, zniknie sygnał kanału TVP Kultura 
  • MULTICAST – pojawi się sygnał kanału TVP KULTURA w jakości HD oraz do dnia 30 listopada 2019 r. będzie dostępny sygnał w jakości SD.
  • SATELITA – sygnały utrzymane bez zmian, włączenie TVP Kultura w jakości HD zależne od decyzji operatorów satelitarnych;

 

Jednocześnie informujemy o zmianie dotyczącej źródła sygnału w postaci MULTICAST IP:

  • 30 listopada 2019 wyłączona zostanie wersja sygnału SD dla kanałów TVP1 i TVP2  
  • 30 listopada 2019 wyłączona zostanie wersja sygnału SD dla kanału TVP Kultura


Dla operatorów, którzy muszą korzystać w swojej sieci z wersji SD możliwy będzie downgrade sygnału z wersji HD w/w kanałów TVP1 i TVP2 z wersji HD do wersji SD (downgrade we własnym zakresie operatora).

Prosimy o zastosowanie się do powyższych zmian. 

UWAGA! Prosimy o informację zwrotną czy planują Państwo zmianę lub duplikację pozycji EPG dla kanału TVP Kultura w jakości HD (jeśli tak, to jaka to będzie pozycja?). Prosimy też o potwierdzenie włączenia kanału w jakości HD w momencie dokonania tej czynności. 

Biuro Dystrybucji TVP S.A.