Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel prowadzącymi konkurs Eurowizji Junior 2019!

Telewizja Polska oraz Europejska Unia Nadawców (EBU) ogłaszają prowadzących tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019. Gospodarzami tego wyjątkowego widowiska będzie błyskotliwa i utalentowana trójka: Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel. Roksana Węgiel została jednocześnie Ambasadorką tegorocznej edycji Eurowizji Junior. Konkurs odbędzie się 24 listopada w Gliwicach na Śląsku.

Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel
Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i Roksana Węgiel to uznani w swoich dziedzinach profesjonaliści. Mimo młodego wieku mają imponujący dorobek zawodowy, dali się poznać także jako atrakcyjne dla widzów osobowości telewizyjne. 

Ida Nowakowska to polska tancerka, aktorka i prezenterka telewizyjna ze spektakularnym portfolio. Karierę aktorską rozpoczęła w wieku 7 lat od przygody z filmem. Jest absolwentką Warszawskiej Szkoły Baletowej, Professional Performing Arts School w Nowym Jorku i prestiżowego wydziału Filmu, Teatru i Telewizji Uniwersytetu Kalifornijskiego (UCLA). Tańczyła na deskach Metropolitan Opera i Lincoln Center w NYC oraz w największych musicalach Teatru Muzycznego Roma. Zagrała w wielu filmach, m.in. jedną z głównych ról w filmie ze Steven’em Seagal’em. Jako osobowość telewizyjna została zaproszona przez amerykańską telewizję CBS do reprezentowania Polski w programie „The Worlds Best” na antenie CBS. Jurorka programów tanecznych, prowadząca „Bake Off Junior” i „Bake Off- Ale Ciacho!” oraz „Pytania na Śniadanie” i „Wakacyjnej Trasy Dwójki”. 

Aleksander Sikora, dziennikarz i prezenter telewizyjny jest absolwentem 3 kierunków (Geografii, Biologii i Zarządzania) na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 2019 roku dołączył do stałego grona gospodarzy "Pytania na Śniadanie" - obecnie najpopularniejszego programu pasma śniadaniowego w Polsce. Widzowie Telewizji Polskiej znają go dobrze jako eksperta ds. show-biznesu w ramach cyklu "Czerwony dywan Pytania na Śniadanie", reportera magazynu kulturalno-rozrywkowego „Lajk!” oraz autora felietonów, reportaży i relacji z najważniejszych wydarzeń muzycznych świata, emitowanych w „PnŚ”. Aleksander jest także prowadzącym "Pytania na Śniadanie EXTRA", gdzie rozmawia z gwiazdami. Współprowadzi także Wakacyjną Trasę Dwójki. Od września tego roku - wraz z Anną Lucińską - na antenie TVP2 poprowadzi nowy format randkowy "Wkręceni w randkę". 

Roksana Węgiel jest jedną z najjaśniejszych i … najmłodszych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Ta 15-latka szturmem podbiła polską i międzynarodową publiczność, najpierw, w wieku 14 lat, wygrywając pierwszą polską edycję „The Voice Kids”, a następnie zwyciężając w konkursie Eurowizji Junior 2018 w Mińsku i tym samym zdobywając pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski. Za pierwszy singiel "Żyj" Roksana dostała złotą płytę. W styczniu 2019 wokalistka uzyskała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Debiutancki album Roksany Węgiel ukazał się 7 czerwca 2019 roku. Znalazło się na nim 13 utworów, a wśród nich takie hity jak "Anyone I Want To Be", "Lay Low", "Dobrze jest, jak jest", "Żyj", czy "Obiecuję", których teledyski w serwisie YouTube osiągnęły ponad 80 milionów wyświetleń. 

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior to jedno z największych wydarzeń muzycznych Europy. Impreza wspiera talent i toruje drogę do muzycznej kariery młodych wokalistów na świecie. Gospodarzem i organizatorem tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019 jest Telewizja Polska wraz z Europejską Unią Nadawców (EBU). W tegorocznej edycji Eurowizji Junior weźmie udział 19 państw. Koncert odbędzie się 24 listopada 2019 roku w Arenie Gliwice, jednym z największych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce. Hasło tegorocznego konkursu to #ShareTheJoy.