40-lecie wyboru Polaka na Papieża - zestaw wyjątkowych filmów!

Telewizja Polska prezentuje sześć niezwykłych filmów dokumentalnych, ukazujących drogę wybitnego Polaka z Wadowic do Watykanu. To wyjątkowe wydawnictwo powstało pod nadzorem Biura Handlu i Współpracy Międzynarodowej.

Jan Paweł II. 40-lecie wyboru Polaka na Papieża

Wybór kardynała Karola Wojtyły, metropolity krakowskiego, na Papieża, 16 października 1978 roku, był wyjątkowym wydarzeniem w Polsce i na świecie. Papieżem po raz pierwszy od ponad 450 lat został nie Włoch, ale właśnie Polak. Karol Wojtyła miał wówczas 58 lat, przyjął imię Jan Paweł II. Skierował do świata aktualne do dziś przesłanie: Nie lękajcie się!

Papież Jan Paweł II odbył 104 podróże apostolskie, był w 132 krajach. Jako pierwszy papież odwiedził synagogę i meczet. Pontyfikat Jana Pawła II zmienił oblicze świata i Kościoła.

Z okazji 40-tej rocznicy wyboru Polaka na tron Piotrowy Telewizja przygotowała wydanie sześciu filmów dokumentalnych pt. Jan Paweł II. 40-lecie wyboru Polaka na Papieża, ukazujących drogę Lolka z Wadowic do Watykanu. Są wśród nich następujące tytuły: Lolek (Odpoczynanie. W kręgu przyjaciół księdza Karola Wojtyły, Kardynał Wojtyła papieżem!, Nasz profesor papieżem Jan Paweł II i Prymas Stefan Wyszyński oraz Cały dla Ciebie. Do filmów dołączona została książeczka z tekstami napisanymi przez najbliższych współpracowników Ojca Świętego Jana Pawła II i jednocześnie opiekunów Jego dziedzictwa: kard. Stanisława Dziwisza, abp Mieczysława Mokrzyckiego, kard. Konrada Krajewskiego, abp Wacława Depo, ks. prałata Pawła Ptasznika, ks. prałata Jana Kabzińskiego, Arturo Mari osobistego fotografa Papieża, Grzegorza Gałązki fotografa i jednocześnie autora beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego portretu Jana Pawła II oraz Barbarę Jelonek z Biura Handlu i Współpracy Międzynarodowej TVP, pomysłodawczyni wydawnictwa dedykowanego Ojcu Świętemu.

Prezes TVP Jacek Kurski oraz członek Zarządu Maciej Stanecki złożyli na łamach publikacji podziękowanie autorom oraz patronom honorowym wydawnictwa, które powstało pod nadzorem dyrektor Biura Handlu i Współpracy Międzynarodowej Moniki Karasek.

Patronat honorowy nad wydawnictwem objęli kardynał Stanisław Dziwisz, abp Mieczysław Mokrzycki oraz abp Wacław Depo.

Druga część publikacji ukaże się w kwietniu 2019 r.

Informacje techniczne:

Jan Paweł II. 40-lecie wyboru Polaka na Papieża

  • Format: książka + DVD
  • Ilość płyt: 2
  • Czas trwania: 248 minut
  • Napisy: polskie, angielskie
  • Premiera: 10 października 2018

Cena: 39,99 zł

Zachęcamy do zakupienia tego wyjątkowego wydania i zapoznania się z naszą ofertą na: www.sklep.tvp.pl. Zamówienia można dokonać mailowo: plyty@tvp.pl lub pod adresem: Telewizja Polska S.A., Biuro Handlu i Współpracy Międzynarodowej, ul. J. P. Woronicza 17, 00-999 Warszawa. Polub nas na fb: www.facebook.com/sklepTVP