Pierwszy turniej piłki nożej "Handlowców"!

Biuro Handlu i Współpracy Międzynarodowej pierwszy raz w swojej historii wystawiło drużynę w Turnieju piłki nożnej o mistrzostwo Telewizji Polskiej. Udało się nawet wygrać mecz i zdobyć mistrzostwo bloku D.

Drużyna Biura Handlu

Tegoroczne rozgrywki były wyjątkowe, gdyż po raz pierwszy do rywalizacji o tytuł Mistrza TVP przystąpiły również kobiety. Oprócz „Damskiej Reprezentacji TVP” w Turnieju wzięły udział dwie drużyny mieszane: „Copa trade”, którą tworzyli właśnie reprezentanci Biura Handlu i Współpracy Międzynarodowej i „Pacta sunt servanda” z Biura Prawnego.

Mecze drużyn z udziałem kobiet budziły największe emocje, a każda ich akcja i celny strzał wywoływały ogromny aplauz kibiców. Przebieg finałowego meczu w Hali Piłkarskiej na warszawskim Bemowie śledził Prezes TVP S.A. Jacek Kurski, który gorąco kibicował zawodnikom obu finałowych drużyn zagrzewając ich do walki. Podczas ceremonii zakończenia Turnieju, po wręczeniu pucharów i statuetek, Prezes J. Kurski pogratulował wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza paniom, świetnych wyników w sportowej rywalizacji oraz znakomitej atmosfery Turnieju. - Nie mogło mnie tutaj zabraknąć, bo, jak dobrze wiecie, kocham sport i kocham piłkę nożną – powiedział J. Kurski. „Damska reprezentacja TVP” otrzymała z rąk Prezesa Nagrodę Fair Play.

Nasza drużyna wychodząc z grupy pokonała drużynę TVP Kultura wygrywając w pasjonującym meczu otwarcia 3:2 i zapewniając sobie mały tytuł "Mistrzów Bloku D". W skład drużyny Biura Handlu i Współpracy Międzynarodowej weszli; Amanda Biedrzycka, Agnieszka Jakowicka, Małgorzata Krupa, Izabella Pidek Sousa, Joanna Wolińska, Maciej Chmiel, Maciej Kowalczyk, Łukasz Budzyn, Jakub Ogrodnik, Karol Sobolewski oraz kapitan Łukasz Naczas. Naszym trenerem był Zbigniew Kamiński. Turniej tak mocno zmobilizował naszą ekipę, że już dziś zapowiadamy nasz udział w kolejnej jego odsłonie. Już teraz zaczynamy wzmożone treningi.