Udana konferencja PIKE 2017 - STOISKO TVP ABC

W dniach 22-23 maja w Sopocie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Operatorów Komunikacji Elektronicznej PIKE 2017 (edycja wiosenna), podczas której Biuro Handlu TVP wraz z Biurem Marketingu i Promocji zaprezentowało stoisko kanału dziecięcego TVP ABC.

Stoisko TVP ABC

Niepowtarzalne i baśniowe, właśnie tak oceniali nasze stoisko uczestnicy PIKE - powiedziała Monika Karasek, Dyrektor Biura Handlu TVP po zakończonej konferencji rynku operatorów komunikacji elektronicznej. Za pomocą rekwizytów prosto z planu "Domisiów" udało się stworzyć niepowtarzalny klimat do rozmów handlowych. Na specjalnym krześle TVP ABC do zdjęć pozował sam Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Witold Kołodziejski.

Na rozmowy handlowe z TVP zgłosili się przedstawiciele największych operatorów kablowych i satelitarnych z kraju w tym m.in. Cyfrowy Polsat, Netia, Orange, NC+, Vectra, Promax. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się oferta OTT dla kanałów linearnych nadawcy publicznego. Rozmowy dotyczyły też samej anteny TVP ABC, której ramówkę prezentowano na specjalnych spotach wideo. Dodatkowoprzedstawicielka naszego biura, Małgosia Krupa wręczała odwiedzającym specjalne ulotki informacyjne, które przekazywały wiedzę na temat misji TVP ABC - mówi Łukasz Naczas, Kierownik Działu Reemisji Biura Handlu. Uczestnicy PIKE otrzymali do toreb konferencyjnych specjalny upominek w postaci jednej z trzech maskotek-literek A B C.

Program konferencji, która odbyła się w hotelu Sheraton przy sopockim molo był bardzo urozmaicony. Rynek nadawców czy operatorów, a może klienta – zastanawiono się podczas poniedziałkowego panelu z udziałem ludzi z branży telekomunikacyjnej. Dyskutowano także o przyszłości i nowych trendach w branży telewizyjnej, a dyskusjom nad zmianami rynku telewizji cyfrowej przyglądało się blisko 400 uczestników. Prezentacje, warsztaty, a przede wszystkim spotkania biznesowe towarzyszyły uczestnikom przez wszystkie trzy dni, a całość podsumowana została podczas Gali Konkursu „To nas dotyczy, gdzie rozstrzygnięto XIV edycję Konkursu dla Telewizji Lokalnych.