TVP Seriale podbija rynek!

W środę 19 kwietnia kanał TVP Seriale uzyskał najwyższe w tym roku udziały w rynku.

Logotyp TVP

W środę 19 kwietnia kanał TVP Seriale uzyskał najwyższe w tym roku udziały w rynku. W grupie komercyjnej (widzowie w wieku 16-49 lat) wyniosły one 2,15%, w grupie widzów 16-59 - 2,28%, a w grupie ogólnej (4+) – 1,76%.

W rankingu wszystkich – ponad dwustu - polskojęzycznych stacji telewizyjnych dostępnych na naszym rynku, TVP Seriale znalazł się tego dnia na 9 miejscu w grupie komercyjnej (16-49), 10 pozycji w grupie 16-59 oraz na 11 miejscu w grupie wszystkich widzów (dane: Nielsen Audience Measurement).

 19 kwietnia najwięcej osób zgromadziły seriale „Ojciec Mateusz” (447,9 tys.) oraz „Ranczo” (440,1 tys.). TVP Seriale to najchętniej oglądany kanał filmowy w Polsce. Jest alternatywą dla komercyjnych kanałów filmowych, których bazę stanowi zagraniczna oferta programowa.

Na jego antenie widzowie mogą oglądać największe serialowe przeboje Telewizji Polskiej ostatnich lat oraz cieszące się niesłabnącą popularnością takie seriale jak „Ranczo”, „Ojciec Mateusz”, „Rodzinka.pl”, „M jak miłość”, „Na dobre I na złe”, „O mnie się nie martw” , „Czterdziestolatek”, „07 zgłoś się”, „Stawka większa niż życie” czy “Alternatywy 4”. TVP Seriale nadaje od 6 grudnia 2010 r. W 2015 roku kanał został uhonorowany Telekamerą „Tele Tygodnia” za “najbogatszą na rynku ofertę dla wielbicieli polskich seriali oraz pełne wzruszeń jubileusze kultowych produkcji sprzed lat”.

źródło: materiały prasowe TVP