Domówki youtuberów i kulisy disco polo w TVP2

Od 22 kwietnia w TVP2 dwie premiery. W sobotnie wieczory o godz. 21.50 Dwójka zaprosi na cykl „Głodne kawałki” z udziałem popularnych youtuberów i blogerów. A od 23 kwietnia (niedziela) o godz. 22.15 wystartuje muzyczno-dokumentalna seria „Discopoland”.

Logotyp TVP

W nowatorskim cyklu „Głodne kawałki” spotkają się najpopularniejsi polscy blogerzy, vlogerzy i ich goście. W swobodnej atmosferze „domówki” zorganizowanej w prywatnym mieszkaniu, podyskutują o tym, co ich najbardziej zainteresowało lub poruszyło w ostatnich dniach. Jak to bywa na domówkach jej uczestników nieraz zaskakiwać będą najrozmaitsze sytuacje: zaprzyjaźniony muzyk wpadnie z mini recitalem, w drzwiach pojawi się dodatkowy gość (w pierwszym odcinku będzie nim olimpijczyk Tomasz Majewski), w mieszkaniu nagle zgaśnie światło albo ktoś zorganizuje okolicznościowe przyjęcie-niespodziankę, które spontanicznie przeniesie się z salonu do kuchni… A w tej panować będą niepodzielnie: Cybermarian (twórca dowcipnych filmów publikowanych z Internecie) i Piotr Ogiński (kucharz, prowadzący autorski internetowy kanał kulinarny). W programie nie zabraknie też elementów rozrywkowych, takich jak np. „challenge”. Śledząc „Głodne kawałki” widz będzie uczestniczył w nieformalnym spotkaniu znanych z Internetu influencerów („wpływaczy”). Kim są? Jak postrzegają otaczającą rzeczywistość ludzie wpływający w istotny sposób na rzesze polskich internautów? TVP2 zapraszając ich do współpracy i oddając im głos postanowiła wsłuchać się w to, co ma do powiedzenia pokolenie Polaków na co dzień porozumiewające się za pośrednictwem wirtualnych kanałów komunikacji. „Discopoland”, kolejna nowa produkcja TVP2 to dynamiczna, a przy tym zrealizowana z lekkością, seria muzyczno-dokumentalna, opowiadająca o fenomenie muzyki disco polo, o jej odbiorcach, twórcach i o tym, co sprawia, że gatunek ten cieszy się w Polsce nieustającą popularnością. Liczba odsłon klipów disco polo publikowanych w Internecie, liczne koncerty i fani to dowody na to, że taka muzyka pozostaje jednym z najbardziej popularnych gatunków w Polsce. Czy prawdą jest to, że w dużych miastach nie słucha się disco polo? Kim są wykonawcy i fani tego gatunku? Co ich łączy? Gdzie się spotykają, czym żyją, jakie mają upodobania, światopogląd, problemy…?

Twórcy cyklu „Discopoland” z kamerami odwiedzą miejsca związane z fenomenem nurtu disco polo, zajrzą za kulisy scen koncertowych, dyskotek, sal weselnych i fanklubów. Porozmawiają z muzykami i tymi, którzy są odbiorcami ich twórczości. Spróbują „wgryźć się” w najprzeróżniejsze aspekty zjawiska, jakim jest disco polo i od podszewki poznać skupione wokół niego środowisko. Będzie to spojrzenie z perspektywy osoby z zewnątrz, wnikliwego obserwatora, stroniącego od łatwych ocen i prostego etykietowania, kierującego się życzliwą ciekawością ludzi i otaczającego świata. Wszystko to w atrakcyjnej i dynamicznej formie, nawiązującej do najnowszych trendów, prezentowanych w światowych stacjach muzycznych! W pierwszym odcinku poznamy Patrycję, Damiana i ochroniarza „Maziego”. Patrycja i Damian to prywatnie fani disco polo. Patrycja na co dzień jest manikiurzystką, Damian stylistą fryzur, a „Mazi” to ochroniarz z klubu. Drogi naszych wszystkich bohaterów splatają się w jednym miejscu, czyli w klubie Explosion w Warszawie. Gwiazdą odcinka będzie zespół Mejk i urocza wokalistka - Elwira.

„Głodne kawałki”, w każdą sobotę (od 22 kwietnia), godz. 21.50, TVP2 „Discopoland”, w każdą niedzielę (od 23 kwietnia), godz. 22.15, TVP2