Rozpoczyna się proces dostosowania TVP INFO do nadawania w jakości HD!

Już w nocy z 29 na 30 września 2016 roku na trzecim multipleksie Naziemnej Telewizji Cyfrowej (MUX3) rozpocznie się proces dostosowania kanału TVP INFO do nadawania w jakości HD.

fot. TVP
W pierwszej kolejności nastąpi zastąpienie wersji w standardowej rozdzielczości (SD) wersją w rozdzielczości HD (standard 1080i). W następnych miesiącach nastąpią kolejne etapy procesu, między innymi dostosowanie wszystkich etapów produkcji, których finalnym produktem będzie udostępnienie programu TVP INFO w nowej jakości.

Informujemy, że format nadawania sygnału z SD na HD zmieni się tylko w przypadku jednego z trzech źródeł sygnału dla operatorów jakim jest sygnał z Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Jednocześnie pragniemy zaznaczyć, że utrzymane zostają dotychczasowe możliwości odbierania sygnału drogą satelitarną (w wersji SD) oraz za pomocą multicast IP (dostęp komercyjny – zarówno w wersji SD i HD).

W przypadku pojawienia się problemu z prawidłowym odbiorem programu TVP INFO należy skorzystać z instrukcji dostępnej na stronie: http://jaknasodbierac.tvp.pl/