Początek roku szkolnego

Wakacje za nami czas na powrót do szkoły Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i ich rodziców, Biuro Handlu przygotowało kolekcje lektur szkolnych dla młodzieży – Lektury Box Gimnazjum i Lektury Box Liceum, zawierające ekranizacje najważniejszych dzieł literatury polskiej i światowej, takich jak m.in. Ogniem i mieczem, Syzyfowe prace, Śluby panieńskie, Nad Niemnem, Mistrz i Małgorzata, Makbet czy Proces.

fot. TVP
Kolekcje dostępne są w sprzedaży poprzez sklep internetowy Biura Handlu, https://sklep.tvp.pl/, w Telekiosku w bloku F w siedzibie Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17 w Warszawie, a także w salonach sprzedaży w całej Polsce (m.in. w sieciach Empik, Matras, Saturn czy Media Markt).

Nowością w ofercie TVP jest monumentalne dzieło Jerzego Kawalerowicza, Quo Vadis. Film w gwiazdorskiej obsadzie (wystarczy wymienić Bogusława Lindę, Jerzego Trelę czy Franciszka Pieczkę), szybko stał się hitem i zdobył nagrodę Diamentowy bilet – obejrzało go przeszło 4 300 000 widzów! Historia o miłości, poświęceniu, ambicji i zemście, której akcja rozgrywa się przed dwoma tysiącami lat, została ukazana w sposób atrakcyjny dla współczesnego odbiorcy.