WAKACJE!

W końcu nadszedł ten upragniony przez wszystkich czas. Urlopy, wyjazdy, odpoczynek – wakacje to wspaniała okazja, by oderwać się od trosk dnia codziennego i spędzić więcej czasu z najbliższymi. Telewizja Polska S.A. ma w swojej ofercie wiele świetnych pozycji familijnych filmów i seriali dla całej rodziny.

fot. TVP
Ekranizacja powieści Adama Bahdaja pt. Wakacje z duchami (reż. Stanisław Jędryka) to opowieść o trzech chłopcach spędzających wakacje w leśniczówce położonej nieopodal prastarego zamku. Bohaterowie – jak na ich wiek przystało – to chłopcy z fantazją, humorem i szalonymi pomysłami. Wyjeżdżają na wakacje na południe Polski. W pobliżu wznoszą się mury starego zamczyska. Legenda głosi, że nocami straszą tam duchy Bogusława Łysego i Brunhildy Brandenburskiej. Ich nieoczekiwane pojawienie się na zamku skłania chłopców do podjęcia własnego śledztwa w tej sprawie.

Akcja serialu Dziewczyna i chłopak (reż. Stanisław Loth) rozpoczyna się w ostatnim dniu roku szkolnego. Bliźniaki, Tomek i Tosia, mają wyjechać z rodzicami na Mazury. Niestety, plany wakacyjne muszą ulec zmianie, ponieważ Tomek ma poprawkę z historii. W konsekwencji czeka go więc areszt domowy i wyjazd do wuja Stefana, który słynie z twardej ręki. Kiedy wuj przyjeżdża po niesfornego chłopaka, nie zastaje go w domu. Tosia podejmuje szybką decyzję i w męskim przebraniu jedzie zamiast niego. Zostawia w domu list do Tomka, aby z kolei on przebrał się za nią i pojechał do ciotki na wieś. I tak rozpoczyna się lawina wypadków, o których opowiadają kolejne odcinki.