Dzień Dziecka

Międzynarodowy Dzień Dziecka – to dzień ustanowiony w 1954 przez Organizację Narodów Zjednoczonych (ONZ) w celu upowszechniania ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Co ciekawe, w różnych częściach świata obchodzony jest w różne dni – w Polsce 1 czerwca, ale np. we Francji 6 stycznia, w Japonii – 5 maja, a w Turcji – 23 kwietnia.

fot. TVP
W swojej ofercie, Biuro Handlu TVP S.A. posiada liczne propozycje skierowane do najmłodszych widzów. Serial Magiczne drzewo (reż. A. Maleszka) to fascynująca opowieść o przedmiotach powstałych z desek z tajemniczego dębu o czarodziejskich właściwościach. Kiedy trafiają one do sklepów, na całym świecie dzieją się niezwykłe rzeczy, ponieważ cząstka magicznej mocy dębu pozostała we wszystkim, co zostało z niego zrobione. Pewnego dnia trójka dzieci – Tosia, Filip i Kuki – odnajduje jeden z owych przedmiotów: krzesło, które spełnia życzenia. Ich rodzice wyjechali za granicę do pracy i pozostawili je pod opieką znienawidzonej ciotki. Dzieci wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu rodziców…

Baśnie i bajki polskie (reż. Robert Turło i in.) to cykl będący ekranizacją najbardziej popularnych tradycyjnych baśni i bajek polskich, znanych i lubianych przez całe pokolenia. Od najmłodszych maluchów po rodziców i dziadków – każdy znajdzie tu dla siebie coś, co rozśmieszy, nauczy, skłoni do refleksji. Bajecznie kolorowe animacje, pełne przygód i humoru, za to całkowicie pozbawione brutalności i przemocy. Pierwszy sezon „Bajek i baśni…” zdobył wiele nagród na festiwalach międzynarodowych.

Telewizja posiada także prawa do licznych kultowych seriali dla dzieci, takich jak Miś Uszatek, Koziołek Matołek, Przygody Kota Filemona, Przygód kilka wróbla Ćwirka i wielu innych.