Dzień Matki

Dzień Matki, święto wszystkich mam, w różnych krajach świata przypada w różne dni. W Polsce, od ponad 100 lat, ten dzień obchodzony jest 26 maja.

fot. TVP
Dwunastoletni Paweł, bohater poruszającego filmu Wszystko będzie dobrze (reż. Tomasz Wiszniewski) mieszka na przedmieściach pomorskiego miasteczka wraz ze starszym, upośledzonym psychicznie bratem i matką. Ojciec zmarł dwa lata wcześniej. Teraz matka zapada na chorobę nowotworową… Paweł jest obiecującym długodystansowcem. Pod okiem Andrzeja, nauczyciela wf, przygotowuje się do międzynarodowych zawodów. Rezygnuje jednak ze startu w zawodach. Zamierza pobiec do Częstochowy. Ma nadzieję, że wymodli cud, który ocali matce życie…

Komediodramat Kochankowie mojej mamy (reż. Radosław Piwowarski) opowiada o najprostszych, prawdziwych uczuciach z doskonałymi rolami pary głównych bohaterów. To historia jedenastoletniego chłopca, którego matka-alkoholiczka stacza się na margines życia społecznego. Oglądamy Rafała, przedwcześnie dojrzałe dziecko, które walczy o miłość matki, jej powrót do zdrowia, o swoje dzieciństwo i stworzenie rodzinnego domu.