Trzecie urodziny TVP Rozrywka

15 kwietnia 2013 roku rozpoczął nadawanie nowy kanał Telewizji Polskiej – TVP Rozrywka. Jest to kanał niekodowany i znajdujący się w trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

fot. TVP
W ramówce TVP Rozrywka pojawiają się audycje kabaretowe, programy typu talk-show, spektakle, widowiska i seriale telewizyjne. Widzowie mogą oglądać zarówno najnowsze produkcje o charakterze rozrywkowym, jak i powtórki najlepszych programów z lat ubiegłych – Mazurskie Noce Kabaretowe, Kabaretowa Mapa Polski, KabareTOP, Familiada, Wojciech Cejrowski – boso przez świat, Makłowicz w podróży, Olga Lipińska zaprasza, Kocham cię, Polsko i wiele innych.

Cykl Makłowicz w podróży to program kulinarno-podróżniczy, którego celem jest przekazanie praktycznej wiedzy, związanej z podróżami i odwiedzanymi miejscami. Część programu poświęcona jest przygotowaniu regionalnych potraw, resztę odcinka wypełniają istotne z turystycznego i kulturalnego punktu widzenia informacje, szczególnie te, które są pomijane w przewodnikach.

Olga Lipińska – reżyser, twórca spektakli teatralnych, telewizyjnych, a przede wszystkim słynnego Kabaretu Olgi Lipińskiej, wraca z nowym programem Olga Lipińska zaprasza. W rozmowie z Tomaszem Raczkiem wspomina kulisy powstawania swoich programów telewizyjnych, przypomina anegdoty z planu i wyjaśnia z perspektywy lat konteksty historyczne tworzenia najsłynniejszych rozmów i piosenek prezentowanych w jej programach. Rozmowa ilustrowana jest omawianymi fragmentami programów: Gallux show, Właśnie leci kabarecik, Kabaret Olgi Lipińskiej oraz reżyserowanych przez Olgę Lipińską spektakli Teatru Telewizji.