Benedykt XVI. "Trwajcie mocni w wierze"

Relacja z pierwszej pielgrzymki papieża Benedykta XVI do Polski.

(fot. TVP)
  • Opis
  • Obsada
  • Rok: 2006
  • Czas trwania: 1x225', 1x215'

Materiał zarejestrowany przez kamery telewizyjne w trakcie trwania czterodniowej wizyty apostolskiej Benedykta XVI w Polsce.
cz. 1 przedstawia pierwsze dwa dni pielgrzymki: ceremonię powitania na lotnisku w Warszawie, spotkanie z duchowieństwem w warszawskiej bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela z Prezydentem RP oraz spotkanie ekumeniczne w warszawskim kościele luterańskim Świętej Trójcy, Mszę Świętą na placu J. Piłsudskiego w Warszawie, pożegnanie w Nuncjaturze Apostolskiej, wizytę w Sanktuarium Królowej Polski na Jasnej Górze, przyjazd do Krakowa na Franciszkańską 3.
cz. 2 zawiera trzeci i czwarty dzień wizyty: nawiedzenie bazyliki pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, zwiedzanie domu rodzinnego Jana Pawła II, spotkanie z mieszkańcami Wadowic, nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach, Katedry Wawelskiej, spotkanie z młodzieżą na Błoniach Krakowskich, Mszę Świętą i modlitwę Regina Caeli na Błoniach, wizytę w Auschwitz oraz w Centrum Dialogu i Modlitwy, modlitwę dla uczczenia pamięci ofiar obozu Birkenau, ceremonię pożegnania na lotnisku w Balicach.

Podobne filmy

Światowe Dni Młodzieży: Kolory - najważniejsze słowa Papieża Franciszka do młodych

Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku w Polsce, były historycznym i niezwykle ważnym wydarzeniem ostatnich lat.

Chrześcijanie w Syrii

Poruszający obraz losów syryjskich chrześcijan. Kamera Telewizji Polskiej, zagląda w Aleppo do ich zniszczonych wojną domów i kościołów. Pokazuje jak wielką moc daje ludziom wiara, by trwać mimo głodu i strachu, by modlić się...

Historia Zmartwychwstania

Wielka Sobota to szczególny dzień, dzień wyciszenia, poszukiwania ukojenia każdego bólu. Wówczas większość z nas chce oderwać się od codziennych obowiązków i częściej niż zwykle myśli o sensie życia, o drodze którą wybraliśmy i...