Jan Paweł II – Droga do świętości

Film dokumentalny

(fot. TVP)
  • Opis
  • Obsada
  • Rok: 2011
  • Czas trwania: 67', 150'

14 stycznia 2011 Benedykt XVI podpisał dekret o autentyczności cudownego uzdrowienia francuskiej zakonnicy, s. Marie-Simon Pierre Normand, przypisywanego Janowi Pawłowi II. Chodzi o jej niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia, nagłe ustąpienie objawów zaawansowanej choroby Parkinsona. Podpisanie dekretu o cudzie, za wstawiennictwem Jana Pawła II, formalnie zakończyło proces beatyfikacyjny. Datę uroczystości wyniesienia na ołtarze Papieża - Polaka wyznaczono na 1 maja 2011 r.

cz.1 Droga do świętości
Materiał filmowy przedstawiający zarys kolejnych etapów procesu beatyfikacyjnego, z uwypukleniem szczególnych jego momentów.

Cz.2 Beatyfikacja Jana Pawła II
Zapis Mszy Świętej beatyfikacyjnej Jana Pawła II z Placu św. Piotra w Watykanie pod przewodnictwem papieża Benedykta XVI.

Podobne filmy

Światowe Dni Młodzieży: Kolory - najważniejsze słowa Papieża Franciszka do młodych

Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku w Polsce, były historycznym i niezwykle ważnym wydarzeniem ostatnich lat.

Chrześcijanie w Syrii

Poruszający obraz losów syryjskich chrześcijan. Kamera Telewizji Polskiej, zagląda w Aleppo do ich zniszczonych wojną domów i kościołów. Pokazuje jak wielką moc daje ludziom wiara, by trwać mimo głodu i strachu, by modlić się...

Historia Zmartwychwstania

Wielka Sobota to szczególny dzień, dzień wyciszenia, poszukiwania ukojenia każdego bólu. Wówczas większość z nas chce oderwać się od codziennych obowiązków i częściej niż zwykle myśli o sensie życia, o drodze którą wybraliśmy i...