Telewizja Polska S.A. na Targach Wydawców Katolickich

Podczas tegorocznych XXVI Targów Wydawców Katolickich, które odbędą się w Warszawie w dniach 23-26 września 2021 roku, Biuro Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej organizuje pokazy filmów dokumentalnych.

Telewizja Polska S.A. na Targach Wydawców Katolickich

Uroczyste otwarcie Targów odbędzie się 23 września o godz. 12.00 w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Z kolei w dniu 25 września o godz. 19.30 będzie miała miejsce Gala wręczenia Nagród FENIKS, która odbędzie się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego.

Nowością tegorocznych pokazów Telewizji Polskiej, będzie 15-minutowy fragment filmu „Prorok”, który jest zapowiedzią filmu realizowanego dla TVP przez Michała Kondrata. Jest to jednocześnie debiut fabularny tego twórcy.

W tym roku zaprezentowany zostanie także film fabularny pt. „Zieja” w reżyserii Roberta Glińskiego na podstawie scenariusza Wojciecha Lepianki. Obraz powstał dzięki współpracy Telewizji Polskiej S.A. oraz Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Film opowiada o wyjątkowym kapłanie, Janie Ziei, oraz pięknej i niełatwej historii Polski XX wieku. „Zieja” został zgłoszony do konkursu o Nagrodę FENIKS 2021. Laureaci Nagród FENIKS 2021 zostaną ogłoszeni podczas otwarcia Targów.

Tegoroczne pokazy dedykowane są Prymasowi Tysiąclecia kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu oraz Matce Elżbiecie Róży Czackiej, których beatyfikacja odbyła się 12 września br. Nie zabraknie filmu o relacjach, jakie łączyły Jana Pawła II i kardynała Stefana Wyszyńskiego, wybitnych Polaków i wielkich patriotów. Przypomniane zostaną także VI Światowe Dni Młodzieży, które w Polsce odbyły się po raz pierwszy 30 lat temu. Wówczas, na Jasnej Górze spotkała się młodzież ze Wschodu i Zachodu, co było wielkim sukcesem.

Poza wymienionymi filmami w ramach wydarzenia zostanie pokazanych 14 filmów dokumentalnych.

ZAPRASZAMY do zapoznania się z programem oraz na pokazy filmów do Sali Kinowej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Biuro Sprzedaży i Współpracy Międzynarodowej przygotowało także atrakcyjną ofertę handlową wydawnictw DVD, które będzie można kupić na stoisku Telewizji Polskiej, które co roku, cieszy się popularnością wśród odwiedzających Targi.