XXV TARGI WYDAWCÓW KATOLICKICH

Telewizja Polska, bardzo aktywnie uczestniczy w Targach Wydawców Katolickich, które od 10 lat odbywają się na Zamku Królewskim w Warszawie. Zostało to docenione i podkreślone przez organizatora, Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, podczas konferencji prasowej, która odbyła się 2 kwietnia br. Biuro Handlu i Współpracy Międzynarodowej, z Redakcją Audycji Katolickich, także z innymi antenami, przygotowało pokazy znakomitych filmów dokumentalnych i spektakli teatru telewizji, w tym roku nie tylko o tematyce religijnej, która stanowi podstawę targów, także o treściach patriotycznych.

Jubileuszowe Święto Dobrej Książki i Filmu w Warszawie pod patronatem Telewizji Polskiej
Od czwartku do niedzieli włącznie (4-7.04. br.), w Sali Kinowej Zamku Królewskiego, będzie można obejrzeć najnowsze produkcje powstałe w ramach Redakcji Audycji Katolickich takie, jak: Jezus w Afryce ( pokazuje dzieci, które zanim trafiły pod opiekę salezjanów, wychowywały się na ulicy), Helenka (świecka misjonarka zamordowana w Boliwii), Cioteczka Hania (znakomita pielęgniarka, pionierka pielęgniarstwa parafialnego), Wojownicy Maryi (niezwykłe historie mężczyzn, których skuteczna bronią, jest Różąniec) oraz Sekrety mnichów ( po raz trzeci, o. Leon Kanbit, mnich tyniecki, Judyta Syrek, dziennikarka i utalentowany kucharz Grzegorz Bucki, odkrywają nowe sekrety mnichów, tym razem… za klauzurą). Ponadto wśród nowości, zaprezentowany zostanie film Klerycy w komunistycznej armii, powstały w ramach TVP Historia oraz spektakl teatralny Prymas Hlond. 

Pokazane zostaną także filmy oraz spektakle teatralne powstałe w latach ubiegłych, takie jak: Marszałek Piłsudski, Inka 1946, Śmierć rotmistrza Pileckiego, Urodziłem się w roku 1920… Jan Paweł II w Radzyminie, Wykonało się (odejście Papieża do domu Ojca, wspominają osoby duchowne i świeckie), Jasnogórskie orędzie wolności (jasnogórska twierdza Karola Wojtyły i Papieża Polaka), Lolek (dzieciństwo i młodość oraz droga do kapłaństwa Karola Wojtyły, która zaczęła się w Wadowicach) oraz Santo Subito. Nasz święty. 

Biuro Handlu i Współpracy Międzynarodowej przygotowało także atrakcyjną ofertę handlową wydawnictw DVD, które będzie można kupić na stoisku Telewizji Polskiej, nr 134.. Największym zainteresowaniem na Targach Wydawców Katolickich, cieszą się wydawnictwa o tematyce religijnej, spektakle teatru telewizji oraz seriale historyczne. Oferowane będą m.in.: Jan Paweł II. 40-lecie wyboru Polaka na Papieża (część 1), Marszałek Piłsudski, Korona królów (część 1 i 2, sezonu pierwszego), Sekrety mnichów (dwa sezony), Jerzy Popiełuszko - posłaniec prawdy a także Non Possumus. Prymas Stefan Wyszyński. Oferta adresowana jest do wydawców a także odbiorców indywidualnych. 

Warto podkreślić, że 25 lat temu, na TWK było 28 wystawców. Aktualnie jest ich ponad 180. Zaprezentowanych zostanie ponad 120 tyś. publikacji książkowych. Z całą pewnością, na rozwój targów, znaczące znaczenie ma ich lokalizacja - Zamek Królewski. W związku z 100. rocznicą utworzenia w Polsce ordynariatu polowego wojska polskiego, uroczyste wręczenie Feniksów, nagród przyznawanych, wydawcom i twórcom najlepszych książek, odbędzie się w sobotę 6 kwietnia, o godz. 19.30, w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Wręczenie nagród, uświetni uroczysty koncert, zatytułowany Wydawcy katoliccy w hołdzie Stanisławowi Moniuszce, w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Impressione, podkreślający Rok Moniuszki. 

W załączeniu szczegółowy program pokazów Telewizji Polskiej, na które ZAPRASZAMY
Wstęp jest bezpłatny.